• 01 فروردین 1402

درسنامه کمک‌های اولیه پایه

درسنامه کمک‌های اولیه پایه

درسنامه کمک‌های اولیه پایه

کتاب «درسنامه کمک‌های اولیه پایه » تالیف جناب آقای دکتر هومان حسین‌نژاد ندائی، دکتر آتوسا اخگر، دکتر مهران ستوده‌نیا، دکتر عاطفه عبدالهی، دکتر نرگس محمدرضائی و دکتر الناز وحیدی ، بر اساس مصوبه شورای انتشارات جهت چاپ مورد موافقت قرار گرفت.

درسنامه کمک‌های اولیه پایه

تولید علم از وظایف اصلی مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی به حساب می‌آید، در راه نشر تولیدات علمی، انتشارات دانشگاه نقش ویژه‏ای به‌ عهده دارد و بعبارت دیگر انتشارات از شئون مهم دانشگاه به عنوان مولد علم است. با عنایت به این امر که عملکرد یک انتشارات بر اساس تعداد و کیفیت کتب منتشره در سال ارزیابی می‌گردد، کتاب «درسنامه کمک‌های اولیه پایه » تالیف جناب آقای دکتر هومان حسین‌نژاد ندائی، دکتر آتوسا اخگر، دکتر مهران ستوده‌نیا، دکتر عاطفه عبدالهی، دکتر نرگس محمدرضائی و دکتر  الناز وحیدی در یکصد و پانزدهمین جلسه شورای انتشارات مطرح و ارزیابی گردید و در آذر ماه سال 1401 به چاپ رسید.

برخورداری از خدمات پایه سلامت از حقوق اولیه شهروندی است. همه ما انتظار داریم وقتی برای خود یا عزیزانمان حادثه ناگواری که سلامت را تهدید می کند، اتفاق می افتد، مورد حمایت نهادهای مرتبط در جامعه قرار گیریم؛ اما مطالبه این حق، در مقابل، وظایفی را برای ما ایجاب می کند که باید در تعادل با هم، خواست ما را میسر کند. قسمتی از این وظایف اجتماعی، ارایه خدمات پایه برای کمک رسانی به افراد مصدوم و بیمار تا رسیدن عوامل ذیصلاح توسط افراد عادی جامعه است و این مهم، بدون آموزش «اصول کمک رسانی اولیه» محقق نخواهد شد. نهادینه کردن این فرهنگ، نیاز به یک برنامه همه جانبه و گسترده و در عین حال یکپارچه دارد.این درسنامه محصول تلاش تیمی متخصص، برای تهیه یک محتوای روزآمد در این خصوص است و به گونه ای تنظیم شده است که افراد با حداقل تحصیلات متوسطه با استفاده از آن در کنار مربی و در طول یک برنامه کوتاه مدت بتوانند به مهارت های پایه کمک های اولیه، دست پیدا کنند.

 

 

کلمات کلیدی